האם בית ספר יכול לתת יותר שרותים תמורת יותר כסף במעבר בן שנים ?

2.91K views
0 Comments

בבית הספר (תיכון דתי במודיעין) שלנו בתשע"ז שכר הלימוד היה כ 4900 שח לשנת לימודים (כיתה ז) , השנה (תשע"ח) למחזור כיתה ז'  מבקשים כ 5400 שקלים (שזה דיי הרבה יותר), הטענה היא שנותנים יותר תלנים ממה שנתנו בשנה הקודמת. (יש לי 2 ילדים שהם בהפרש של שנה ואישית אנני בטוח כמה אפקטיבי נתינת 15 תלן או 13 תלן בטח בגילאים האלה)

האם שנה הבאה יכולים להחליט שנותנים עוד תלנים ויעלו עוד?

יש איזה מגבלה בעליית שכר הלימוד? איך בודקים שכל ה 15 תלנים באמת ניתנים?

לא בחר תשובה זו

במודיעין כל ארבעת התיכונים הם עירוניים.
הקבלה אליהם היא אוטומטית. לא ניתן לחייב את התלמיד בבחינה. ההרשמה מתבצעת דרך העירייה.
העירייה מדגישה שאין שום חובה לשלם או להתחייב לתלן תורני באף אחד מהתיכונים.
בחלק גדול מהתיכונים התלן לא ניתן כלל. בחלק מהתיכונים אפילו שעות התקן לא ניתנות. במצב זה בית הספר חייב לך כסף.
במודיעין המונח "שכר לימוד" לא קיים. אפשר לדבר על תשלום עבור "סעיף תל"ן" זהו תשלום עבור שרות שההורה בוחר לשלם עבורו. שכר הלימוד במודיעין עומד על אפס שקלים חדשים.
תנאי ראשון לבקשת תשלום מההורים הוא הצגת מערכת שעות ובה מפורט מספר שעות הלימוד שמימן משרד החינוך והשעות שאותם ההורה מתבקש לממן. מאחר ולא תקבל מערכת כזו למעט אולי בישיבה, אין צורך לשלם כלל.
ילד בכיתה ז מקבל מהמדינה מינימום של 36 שעות שבועיות לא כולל תפילה ולא כולל הפסקת צהריים. אם היה ניתן תלן כמו שאתה טוען אז הילד היה מקבל 50 שעות בשבוע. זה שקול ל8-16:30 כל יום ללא תפילות וללא הפסקות צהריים. אין בית ספר כזה במודיעין.
אתה יכול לראות באתר פה, ניתוחים של מערכות שעות שעשינו עבור תיכונים במודיעין. אתה מזומן להעביר אלינו מערכת שעות של הילדים שלך עם דרישת התשלום ואנו ננתח אותה.
בתיכונים שעה היא 60 דקות. מתוכם אפשר לתת הפסקה. אך לא ניתן לומר שבין 8-12 יש 5 שעות לימוד.
בכל מקרה אם בית הספר לא מסוגל לשלוח לך מערכת שעות בשני צבעים. צבע ראשון 36 שעות ממשרד החינוך וצבע שני שעות התלן שבית הספר טוען שאתה צריך לממן, אתה יכול להיות רגוע שאין שום צורך בכסף שלך למעט אולי דברים אסורים.

לא בחר תשובה זו
נירית(אנונימי) 0 Comments

כמות שעות התל"ן מוגבלת על ידי משרד החינוך ל5 שעות תל"ן רגילה ו10 שעות תל"ן תורנית. יש לבדוק שאכן שעות התל"ן ניתנות במערכת – הדרך הטובה ביותר היא לפנות להנהלת בית הספר ולבקש שיסמנו במערכת השעות את שעות התל"ן הרגילה ואת שעות התל"ן התורנית.

אם בית הספר מסרב לסמן, אתה מסרב לשלם. כמו בכל רכישת שרות או מוצר אחר.

בכל מקרה, אנחנו ממליצים לשלוח לנו במייל את מערכת השעות וחוזר התשלומים, ואנחנו נבדוק (בלשונית של "פנה אלינו"). רבים מבתי הספר טועים בתעריפי התל"ן (התעריף של תל"ן תורנית נמוך מתל"ן רגילה), או שסופרים שעות המתוקצבות ע"י משרד החינוך כשעות תל"ן.

בנוסף נדגיש – תל"ן, כמו כל תשלומי ההורים פרט לביטוח, הינה תשלום רשות. כל הורה יכול לבחור אם ברצונו לשלם או לא. כמו בכל שירות או מוצר אחר שאתה רוכש – אם המוצר אינו מוצא חן בעיניך, אינך זקוק לו או שאיכותו אינה ראויה בעיניך – אתה לא מחוייב לשלם ולרכוש.

ענה לשאלה
כתוב תשובה.