האם מותר להתנות השתתפות בפרויקט השאלת ספרים בתשלטם חוב לביהס?

1.05K views
0 Comments

ביתי בכיתה ב ונמצאת בצהרון בבית הספר בו היא לומדת. ביהס דורש תשלום נוסף מכיוון שהוא משמש אחסניה לצהרון. משום שהורים רבים לא הסדירו את התשלום הנוסף, מתמה המנהלת את הרשמות לפרויקט השאלת ספרים בתשלום הנוסף. האם זה חוקי?

ענה לשאלה
אלמוני 0 Comments

תודה רבה, עזרת לי מאוד

ענה לשאלה
נירית(אנונימי) 0 Comments

לא.

חוזר הוראות הקבע תשס”ג/3(א) 3.11-9 תשלומי הורים, סעיף 4.1 קובע מפורשות:

תשלומי הרשות הם בגדר רשות בלבד. לפיכך אין לחייב בתשלום הורה שאינו מעוניין בקבלת השירות, ואין להתנות מתן שירות אחד במתן שירות אחר.

יצויין כי תשלום הצהרון כלל אינו חלק מתשלומי ההורים, וכי זהו שירות חיצוני, גם אם מסופק ע”י בית הספר. זה כמו שיסרבו לתת לבתך לצאת לטיול שנתי אם לא תשלמי עבור חוג בלט במתנס.

ראי כאן:

http://cms.education.gov.il/educationcms/applications/mankal/arc/sc3ak3_11_9.htm

אנו ממליצים לפתוח תלונה במשרד החינוך במייל: tluna@education.gov.il

ענה לשאלה
כתוב תשובה.
Top