לקראת הרישום לבתי ספר על יסודיים

 • לכל ילד יש בי"ס שמחויב לקבל אותו. בי"ס שמסרב לקבל ילד מאזור הרישום שלו יאלץ להסביר את עצמו בבית משפט. יש יותר מבי"ס אחד באזור הרישום?  – הרווחתם. יש לכם אפשרות בחירה. לכם (ההורים והצאצא) ולא לו (לביה"ס).
 • מיונים ובחינות לפני הכניסה לביה"ס (ועד לסיום המחצית הראשונה של כיתה ז') – אסורים. בי"ס שימיין יאלץ להסביר את עצמו בבית משפט. קודם שביה"ס יכיר את הילד. ככלל, רצוי שהמיונים לא יהיו תלויים בהשקעה או בשקיעה של ביה"ס היסודי.
 • הורים לא מחויבים לתת כל מידע על הילד: לא "התיק", לא ציונים, לא תרופות ובוודאי לא את מצב חשבון הבנק. ביה"ס היסודי הזניח את הנחשלים, העייפים והיגעים (שלכם או של חבריכם)? אין צורך לתת לביה"ס העל יסודי תירוצים להמשיך בכך.
 • הערה לגבי החמ"ד: בחמ"ד רק לפנימיות מותר לסנן. שאר בתי הספר בחמ"ד אינם רשאים לסנן מי שבוגר חמ"ד יסודי.

http://weblaw.haifa.ac.il/he/AcademyInCommunity/ClinicList/EducationPolicy/Pages/Cases.aspx

 • אסור לגבות דמי רישום. איסור זה הוא חלק מזכות לימוד חינם המוקנה לכל ילד במדינה ישראל, החל משנת 1949.
 • אסור לחייב חתימה על שטרי חוב
 • אין תשלומי הורים עד שאין חוזר תשלומים מאושר במערכת אפיק ודו"ח כספי של שנה שעברה. אתם רוצים לתרום?  – בקשו קבלה עם סעיף 46.
 • בשום מקרה לא חותמים על הוראת קבע. הוראת קבע היא שיטת תשלום בה אתם מאשרים לבנק לכבד אוטומטית שליחת יד של ביה"ס לחשבון הפרטי שלכם, בכל עת שביה"ס יחפוץ בכך.
 • אתם זקוקים להנחה, וביה"ס דורש הרמת מסך, הצהרת הון, תלושי שכר או חשבונות מים וחשמל?  דרשו מביה"ס להוכיח את תקינות חוזר התשלומים. בשלב הזה רוב הסיכויים שביה"ס יאלם.

https://www.knesset.gov.il/review/data/heb/law/kns1_education.pdf

מידע נוסף, וכן רשימת בתי הספר המחויבים לקבל תלמידים מאזור הרישום שלהם, ניתן למצוא בקישור המצורף:

https://toravoda.org.il/%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%97%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9A-%D7%93%D7%AA%D7%99-%D7%A2%D7%9C-%D7%99%D7%A1%D7%95%D7%93%D7%99/

ולא לשכוח לשאול  את השאלה –

האם מנהלי המוסד שבחרתם הם מהסוג שבליל שבת חורפי, קר ואפור היו פותחים את הדלת להלל?

6 Comments on “לקראת הרישום לבתי ספר על יסודיים

 1. יש למישהו טבלת השוואה של תשלומי הורים בישיבות ואולפנות חטיבת ביניים וחטיבה עליונה? אשמח לקבל במייל. תודה רבה

 2. למה אסור לגבות דמי רישום? איך אתם רוצים שבית ספר יתארגן לשנה הבאה אם כל הורה ירשם לשלושה בתי ספר. רק דמי רישום מראים שההורים רצינים.

  • אסור לגבות דמי רישום כי כך נקבע בחוק לימוד חובה:
   "מי שזכאי לחינוך חינם לפי סעיף זה, לא ידרשו בעדו דמי הרשמה או כל תשלום אחר בעד לימודיו במוסד חינוך רשמי או בעד לימודיו במוסד חינוך אחר שאוצר המדינה נושא בשכרם"

   לא ברור לי לאיזה צורכי התארגנות אתה חושב שהכספים הללו משמשים, אבל בכל מקרה בית הספר יתארגן לקראת שנה הבאה באמצעות המשאבים המוקצים לו על ידי משרד החינוך. והמשאבים מוקצים מעל ומעבר.

   דמי רישום לא מראים רצינות של הורים. הם מראים שיש הורים שעדיין לא קראו את הבלוג הזה, או שהם קראו אבל הם אוהבים לפזר את כספם.

  • הרישום לבית הספר מתבצע דרך העירייה או דרך הרשות המקומית. במצב זה ניתן להרשם לבית ספר אחד בלבד, ולכן אי אפשר להרשם לכמה בתי ספר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *